Nawigacja po interfejsie
Strona
#5
Część rozdziału:
Lore book icon Mechanika i interfejs gry
Mechanika i interfejs gry
#2

*Uwaga: Wszystkie elementy sterowania są ustawione domyślnie i można zmienić je w ustawieniach.
Najprostszym sposobem skorzystania z większości opcji interfejsu użytkownika jest naciśnięcie klawisza [ESC], co spowoduje wyświetlenie głównego paska ...

Nawigacja po interfejsie Strona - lore baza NWGuide

Nawigacja po interfejsie Strona - w lore bazie danych New World Guide

*Uwaga: Wszystkie elementy sterowania są ustawione domyślnie i można zmienić je w ustawieniach.

Najprostszym sposobem skorzystania z większości opcji interfejsu użytkownika jest naciśnięcie klawisza [ESC], co spowoduje wyświetlenie głównego paska nawigacji. Jest on wyświetlany u góry ekranu i zawiera szereg przycisków. Po lewej stronie znajdują się funkcje społeczności i zarządzania grupą. Umożliwia on również posługiwanie się innymi elementami wyświetlacza HUD, na przykład czatem.

Ekran kompanii (domyślnie: [F4]) umożliwia kierowanie kompanią i wyświetlanie pozostałych członków kompanii biorących udział w grze. Możesz tu zarządzać członkami kompanii, ustalać okres oblężenia, sprawdzać stan skarbca i wypowiadać wojny.

Mapa ([M]) przedstawia topografię Aeternum. Za pomocą kółka myszy można przybliżać i oddalać widok. Kliknięcie [LPM] i przeciągnięcie myszy umożliwia panoramowanie widoku, a kliknięcie [PPM] – umieszczenie punktu orientacyjnego. Najechanie kursorem myszy na posterunek albo punkt orientacyjny zapewnia dodatkowe informacje, a w przypadku posterunku również możliwość sprawdzenia, jakie zapasy tam zgromadziliśmy.

W dzienniku ([J]) można zarządzać celami (NIE WDROŻONO) i czytać zdobyte dokumenty. W tej chwili widzisz przed sobą dziennik.

Ekran postępów ([K]) pozwala sprawdzić cechy i profesje postaci, a także związane z nimi statystyki. Tam właśnie możesz wykorzystać punkty, aby zwiększyć zdolności postaci po awansie na wyższy poziom.

Ekran ustawień zawiera szereg opcji związanych z obrazem, dźwiękiem i sterowaniem. Wprowadzanie zmian jest możliwe w dowolnym momencie.

Z kolei menu funkcji społeczności pozwala na wyszukiwanie innych graczy. Po odnalezieniu konkretnej osoby możesz najechać kursorem na jej portret gracza i uzyskać w ten sposób dostęp do różnych opcji. Wśród nich jest wysłanie propozycji znajomości, zaproszenia do grupy albo kompanii oraz wiadomości prywatnych, a także zablokowanie komunikacji z wybraną osobą.

Lista graczy w pobliżu pojawia się tylko wtedy, gdy inny gracz znajduje się niedaleko. Dzięki niej możliwy jest łatwy dostęp do portretu gracza. W miejscach, gdzie znajduje się więcej osób, na liście pojawi się tylko 5 graczy, więc dostęp do opcji związanych z określonym graczem może wymagać skorzystania z menu funkcji społeczności.

Po lewej stronie ekranu znajduje się czat. Aby włączyć funkcję pisania, naciśnij klawisz [ENTER]. Ponowne naciśnięcie [ENTER] po wpisaniu wiadomości spowoduje jej wysłanie. Czat może być dostępny na wielu kanałach, które znajdują się na rozwijanej liście obok pola tekstowego.

Po przytrzymaniu klawisza [P] wyświetlane są gesty, które można następnie wybierać za pomocą myszy. Jeżeli znasz polecenie z ukośnikiem przypisane do emotki, wpisz je w polu tekstowym czatu. Gesty to krótkie animacje, które postać może wykonać, aby wyrazić emocje lub uczucia, na przykład wydać okrzyk radości albo wykonać gest przywołania.

Sprawdź PTR wersja Nawigacja po interfejsie Strona - lore baza NWGuide

Zdjęcia

Komentarze

0
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!